OVĚŘUJTE SI VŽDY VŠECHNY INFORMACE…

Proto zde máte tento přehled…

SENÁT

  • Senátorky a senátoři zahájí 18. schůzi Senátu ve středu 15. prosince 2021 v 10 hodin. Na programu jsou tisky evropské agendy, mj. o řešení nárůstu cen energie. Dále to jsou senátní návrhy zákonů, a to konkrétně senátorky A. Šípové o exekučním řádu, senátora V. Lásky o mezinárodním právu soukromém a senátora M. Balatky a dalších senátorů o horním zákoně.
  • Místopředsedkyně Senátu Jitka SeitlováKulatý stůl s názvem „Udržitelnost jako východisko – z pohledu občanské společnosti, byznysu a medií“, který iniciovala místopředsedkyně Senátu Jitka Seitlová ve spolupráci s Fórem dárců, významnou organizací v oblasti dárcovství, se konal na půdě horní komory Parlamentu ve středu 24. listopadu 2021. Nabídl odpovědi na aktuální témata, jako jsou stav a trendy dárcovství v období pandemie, důvěra v neziskové organizace, názor české veřejnosti na dárcovství či podpora diverzity v zaměstnání.
  • 1. místopředseda Senátu Jiří RůžičkaNa půdě horní parlamentní komory se konala v úterý 23. listopadu 2021 konference na téma „Význam propojování neformálního a formálního vzdělávání“, kterou inicioval 1. místopředseda Senátu Jiří Růžička ve spolupráci s Nadací Pangea, Národním pedagogickým institutem ČR a Prázdninovou školou Lipnice. Cílem konference bylo vyzvednout a na praktických příkladech ukázat význam a pozitivní vliv neformálního vzdělávání na současné formální vzdělávání.
  • 19. listopadu 2021, Londýn. U hlavního vchodu do britského Parlamentu v Londýně u příležitosti návštěvy čtyřčlenné senátní delegace, kterou vede předseda Senátu Miloš Vystrčil, vůbec poprvé zavlála česká státní vlajka. Delegaci tvořenou dále senátory Ladislavem Faktorem, Janem Žaloudíkem a Ondřejem Šimetkou přijali předseda Sněmovny lordů Lord McFall Of Alcluith a předseda Dolní sněmovny Sir Lindsay Hoyle; setkala se také s předsedou sněmovního zahraničního výboru Tomem Tugendhatem. Zákonodárci obou zemí se při všech jednání shodli, že v důsledku odchodu Velké Británie z Evropské unie narostl význam bilaterálních vztahů, na jejichž rozvoji se mají podílet také národní parlamenty.
  • Na základě rozhodnutí krizového štábu Senátu dochází s účinností od pondělí 22. listopadu 2021 k aktualizaci epidemických pravidel pro vstup do Senátu pro zástupce médií. V souladu s vládními opatřeními se bude muset osoba, která vstupuje do Senátu, prokázat dokladem o očkování či o prodělání nemoci.
  • 18. listopadu 2021, Praha. 45 členů horní komory Parlamentu napříč politickým spektrem vyjadřuje zásadní nesouhlas s návrhem na likvidaci ruského historického a lidskoprávního sdružení Mezinárodní Memorial. Jedná se podle nich o návrh na likvidaci organizace a lidí, kterým jde o vyrovnání se s minulostí, očištění dějin od politizace a dobré vztahy s jinými zeměmi. Formulaci otevřeného dopisu inicioval předseda Senátu Miloš Vystrčil společně se senátorem Markem Hilšerem. Svůj podpis připojila také předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová a v návaznosti zahájila sběr podpisů v dolní parlamentní komoře.
  • 18. listopadu 2021, Praha. Čtyřčlenná delegace vedená předsedou Senátu Milošem Vystrčilem navštíví ve dnech 18. až 21. listopadu Spojené království Velké Británie a Severního Irska. V Londýně delegaci přijmou předsedové obou komor britského parlamentu – předseda Sněmovny lordů Lord McFall Of Alcluith a předseda Dolní sněmovny Sir Lindsay Hoyle. Senátory čeká rovněž jednání s Tomem Tugendhatem, který stojí v čele zahraničního výboru Dolní sněmovny. Pod hlavičkou Hospodářské komory delegaci doprovází dvacítka českých firem podnikajících v oblastech bezpečnostních technologií, energetiky, zdravotnických pomůcek či finančních služeb. Spolupráci na poli vědy bude rozvíjet předsedkyně Akademie věd ČR Eva Zažímalová.
  • Předseda školského výboru Jiří DrahošV úterý 16. listopadu 2021 se v prostorách Senátu uskutečnila konference věnovaná systému finanční podpory vysokoškolského studia a jeho možným změnám. Akce proběhla pod záštitou předsedy Výboru pro vzdělávání, vědu, kulturu, lidská práva a petice Jiřího Drahoše.
  • Ilustrační foto16. listopadu 2021, Praha. V předvečer výročí 17. listopadu udělil Miloš Vystrčil v Hlavním sále Valdštejnského paláce Stříbrnou medaili předsedy Senátu prezidentce Slovenské republiky Zuzaně Čaputové. Ocenil tak její mimořádnou péči o pravdu, svobodu, politickou kulturu a vládu práva.

akce pořádané v Senátu

videozáznamy

TOP-magazín

TOP magazín, TOP informace

COVID v ČR – web

covid-19, koronavirus v ČR

CO SE DĚJE? – FB

ce se děje? v CŘ