OVĚŘUJTE SI VŽDY VŠECHNY INFORMACE…

Proto zde máte tento přehled…

PIRÁTSKÁ STRANA

  • Brusel/Varšava, 1. prosince 2021 – Pirátští europoslanci odsuzují nový legislativní návrh, o kterém dnes začíná jednat polský parlament. Ten prakticky znemožňuje interrupce a to i v případech, kdy byla žena znásilněna, či je v průběhu těhotenství ohrožena na životě. Nově by ženám i jejich lékařům, kteří zákrok provedou, hrozilo v některých případech i doživotí. Piráti trvají na tom, že je potřeba Polkám nabídnout pomocnou ruku.
  • Praha, 29. listopadu 2021 – Piráti podali trestní oznámení v souvislosti s anonymním webem poplatky-zpet.cz, který nabízí bývalým klientům Bohemia Energy právní zastoupení. Odkazuje se přitom na politiky a právníky, kteří s webem nemají nic společného. Tento web neobsahuje žádné kontaktní údaje, je registrován na americkou společnost se skrytými vlastníky a obsahuje řadu nepravdivých informací. Analytický tým Pirátů mapuje činnost takzvaných energošmejdů a varuje občany, aby byli opatrní a nenechali se podvést. Terčem podnikavců je nyní 900 tisíc klientů končící Bohemia Energy a snaží se využít toho, že opatření namířené proti energošmejdům začnou platit až od začátku roku.
  • Praha, 26. listopadu 2021 – Pirátská poslankyně Klára Kocmanová a senátorka Adéla Šípová dnes předaly polské ambasádě otevřený dopis odsuzující tamní protiinterrupční legislativu a vyzývají polskou vládu k nápravě. Dopis podepsalo celkem 45 zákonodárců Parlamentu ČR. Stalo se tak v reakci na nedávné úmrtí 30leté Polky Izabely S., která zemřela v Pszczyně na následky septického šoku ve 22. týdnu těhotenství, protože jí kvůli přísným protipotratovým zákonům neposkytli lékaři včasnou adekvátní pomoc.
  • Praha, 24. listopadu 2021 – Předvídatelná opatření, důvěryhodná a dostupná data, vyhodnocování opatření a vysvětlování občanům. Nový přístup pro boj s koronavirem dnes představili zástupci pětikoalice na dopolední tiskové konferenci. Plán počítá s aktuálními opatřeními do poloviny prosince 2021, střednědobými opatřeními do konce 1. čtvrtletí 2022 a dlouhodobými na další roky. Jednotlivé body vycházejí ze základních principů nediskriminace, osobní odpovědnosti a solidarity, jasných pravidel a minimálních zásahů státu do vzdělávání. Hlavním kritériem pro řízení postupu proti epidemii bude zajištění nemocničních kapacit.
  • Praha, 24. listopadu 2021 – Sněmovna schválila v úterý nové obsazení sněmovních výborů. Pirátská poslankyně Klára Kocmanová bude působit ve Výboru pro životní prostředí a Výboru pro sociální politiku. Předseda poslaneckého klubu Pirátů Jakub Michálek naváže na svou práci z minulého volebního období v Ústavně právním výboru, kde se bude nadále zasazovat o férovější stát i justici a boj proti korupci.
  • Brusel, 16. listopadu 2021 – Evropská unie má být obrany schopnější a bude moci efektivněji zasahovat i do konfliktů spojených s hybridními hrozbami, jako je využívání migrantů u hranic s Běloruskem. Počítá s tím tzv. Strategický kompas, neboli nový bezpečnostní plán Evropské unie, který představil šéf evropské diplomacie a bezpečnosti Josep Borrell. Europoslankyně Markéta Gregorová si dokument pochvalule, ale rovněž varuje, že neřeší některé dlouhodobé problémy.
  • Brusel, 15. listopadu 2021 – Majitel energetické společnosti ENEKA, který v dopise zákazníkům obviňoval „politiky z Bruselu“ z prudkého zdražování energií, odpověděl na otevřený dopis europoslancům Marcelu Kolajovi a Mikuláši Peksovi. V e-mailu opět přisuzuje primární odpovědnost Evropské unii a europoslance obviňuje z bagatelizace problému. Ti ale kontrují: popsané důvody nesouvisí s evropskými orgány, ale s národními vládami. Názorový střet chce dodavatel vyřešit výpovědí smlouvy pro europoslance Marcela Kolaju.
  • Praha, 15. listopadu 2021 – Členové a členky Pirátské strany v celostranickém hlasování odsouhlasili znění koaliční smlouvy, a tedy faktický vstup Pirátů do vlády. Podporu návrhu vyjádřilo 82,1 procent hlasujících (888 pro z 1082 hlasů). Hlasování zaznamenalo rekordní účast, zapojilo se 90,7 procenta Pirátů a Pirátek. Tedy 1082 ze 1193.
  • Praha, 19. listopadu 2021 – Ministerstvo práce a sociálních věcí schválilo 26. října bez soutěže kontrakt za 755 milionů bez DPH, který prodlužuje společnosti OKsystem provozování systému na výplatu sociálních dávek. Na zastaralý a předražený software, který ministerstvo používá, upozorňoval již v roce 2017 Lukáš Kolářík. Dosluhující vláda Andreje Babiše a její jednotlivá ministerstva podnikají kroky s dlouhodobými důsledky navzdory slibům o hladkém předání úřadů.
  • Praha, 11. listopadu 2021 – Piráti zítra ráno zahájí celostranické hlasování o vstupu do vlády. Členské základně byla předložena koaliční smlouva uzavřená mezi pěti politickými stranami podepsaná v pondělí 8. listopadu. Hlasování bude probíhat do pondělního večera, kdy budou oznámeny výsledky. Ke schválení vládní účasti je třeba tří pětin hlasů bez ohledu na počet hlasujících. Výsledek bude pro rozhodnutí o vstupu do vlády závazný.

TOP-magazín

TOP magazín, TOP informace

COVID v ČR – web

covid-19, koronavirus v ČR

CO SE DĚJE? – FB

ce se děje? v CŘ