OVĚŘUJTE SI VŽDY VŠECHNY INFORMACE…

Proto zde máte tento přehled…

ODS

  • Česko čelí nové vlně koronaviru se dvěma premiéry. Zatímco vláda v demisi vedená Andrejem Babišem (ANO) zvažuje zavedení povinného očkování, premiér Petr Fiala (ODS) i kandidát na ministra zdravotnictví jsou proti. „Musíme přesně vědět, čeho tím chceme dosáhnout. A druhá otázka je, jak se to bude vymáhat a co se bude dít s těmi, kteří i navzdory tomu, že to bude povinné, se naočkovat nenechají,“ řekl v rozhovoru pro Radiožurnál Petr Fiala.
  • Pražané doplácí ze svých kapes na chaotické vládnutí primátora Zdeňka Hřiba v Praze. Výrazné zvýšení životních nákladů pociťují obyvatelé hlavního města jak v MHD, tak i při jízdě autem. Připlatí si i za svoz odpadu, vodné a stočné a pražský klimatický plán. Magistrátní koalice vedená Piráty navíc počítá se zavedením mýtného, prodraží se i výstavba nové linky metra D. Kvalita služeb poskytovaných pražským Magistrátem ale zdražení neodpovídá.
  • Ekonomický expert ODS a místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček míní, že závazek nastupující Fialovy vlády srazit schodek státního rozpočtu na příští rok pod 300 miliard korun je teď ambicióznější než před měsícem, kdy byl vysloven. Stát bude muset kompenzovat firmám covidové restrikce, navíc roste inflace a také úroková sazba za vládní dluhopisy. „Nemohu žít ve vzduchoprázdnu a nevidět, že při případných zhoršujících se predikcích ekonomického vývoje nelze bezhlavě trvat na tom, že snížíme výdaje o osmdesát miliard. Musíme se ale chovat fiskálně odpovědně," říká.
  • V posledních dnech se veřejný prostor zaplnil nepravdivými informacemi o mé osobě, zejména o mé činnosti před mnoha lety v Brně. Má se tím bezesporu zpochybnit má způsobilost stát se členem vlády Petra Fialy.
  • Petr Fiala byl prezidentem Milošem Zemanem jmenován předsedou vlády. První rozhovor v nové funkci poskytl deníku FORUM 24. Řekl v něm, že by demokratické strany, jež spolu nyní ustavují vládu, měly mít společného kandidáta na prezidenta. Fialův pohled na situaci České republiky připomíná slavný projev Václava Havla Naše země nevzkvétá. Také potvrdil, že nastupující vládní koalice narovná systematické porušování pravidel, které zavedl Andrej Babiš.
  • Prezident Miloš Zeman jmenoval na zámku v Lánech novým premiérem předsedu ODS Petra Fialu. Zeman avizoval, že od pondělí se bude setkávat s kandidáty na ministry, připravit ustavení celé vlády podle něj bude možné po třináctém prosinci. S polovinou měsíce počítá i nový premiér. Fiala, který byl hostem pořadu Otázky Václava Moravce, zároveň slíbil, že jeho vláda bude postupovat rozumněji než končící kabinet a bude se snažit říkat lidem pravdu. Příští rok podle něj bude těžký pro všechny lidi.
  • Další zásadní rozhodnutí dneška – vláda opět vyhlásila nouzový stav s řadou omezení, která mají brzdit epidemii koronaviru. Část zdravotníků bude mít opět pracovní povinnost, aby pomohla přetíženým nemocnicím. Přišlo to, co přijít muselo? Neváhala vláda moc? A nakolik jí pomáhala, nebo brzdila vláda, která se chystá nastoupit? Téma Událostí, komentářů ČT24 pro vicepremiéra v demisi Karla Havlíčka /nestr. za ANO/, navrženého ministra dopravy Martina Kupku /ODS/ a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického /ČSSD/.
  • „Jmenování celého kabinetu by mělo následovat rychle. Petr Fiala už předal jména všech kandidátů na ministry prezidentovi,“ řekl v Interview Martina Kováře předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS). Jak dále uvedl, není stoupenec povinné celoplošné vakcinace, dokáže si ale představit, že některým skupinám obyvatel bude nařízeno. Jako příklad uvedl zdravotníky: „Potřebujeme, aby ti lidé byli chráněni proto, aby mohli vykonávat svoji práci. V okamžiku, kdy by se ukázalo, že nemáme třeba k dispozici dostatečné množství bezpečnostních složek nebo nemáme zdravotníky, také to by byl problém.“ Poslechněte si záznam celého Interview Martina Kováře na Rádiu Z.

TOP-magazín

TOP magazín, TOP informace

COVID v ČR – web

covid-19, koronavirus v ČR

CO SE DĚJE? – FB

ce se děje? v CŘ