OVĚŘUJTE SI VŽDY VŠECHNY INFORMACE…

Proto zde máte tento přehled…

KSČM

  • Koncem minulého týdne jsem si připadal jako v telefonní ústředně, měl jsem mnoho elektronické pošty, SMS zpráv a volala mně spousta rozezlených lidí, známých, přátel, ale i dalších lidí, převážně fotbalových a hokejových fandů, s jedním jediným dotazem: »Nechali jsme se očkovat, máme za sebou už dvě dávky (na třetí se chystám), a teď se najednou dozvíme, že nás do hlediště může jen tisícovka. Co je to za logiku? Ty vakcíny nefungují? Nebo jak tomu máme rozumět? Jakou hru to s námi hrají, když pokaždé a každý z nich tvrdí něco jiného? Jsem pro ně jen kusem nebo číslem v […]
  • Nově vybraný ministr školství Petr Gazdík nám, ač ještě nebyl ani jmenován ministrem, sdělil, že nová vláda zmrazí platy učitelům, protože prý na jejich zvýšení nebude mít. Zatím mluvil o třech měsících, ale známe to, tři měsíce uběhnou a kdo ví, co bude dál. Bývalý učitel matematiky a zeměpisu na »základce« v Bánově, později starosta malé podhorské obce Suchá Loz, vyrostl v průběhu let ve významného politika, který rozumí všemu. A přes problémy z malé školy v Bánově rozumí i celé problematice školství. Dokonce dle něho učitelé nemusí mít vystudovánu pedagogickou fakultu. To už samo o sobě o něčem vypovídá.
  • 47. týden Bez obalu s K. Konečnou: zákaz vánočních trhů, patenty, Válek a Michalik V této epizodě si povíme něco o opatřeních proti Covidu v souvislosti s novou vládou a také o patentech na vakcínu proti této nemoci. Bez obalu můžete také poslouchat jako podcast: https://open.spotify.com/episode/1XmpTaqD2FNZdduWgT9MMx…
  • Epidemie COVID-19 ve školách podle spolku Učitelská platforma i letos ovlivňuje přípravu na jarní maturitní zkoušky. I když školy nejsou plošně zavřené, do fungování výuky zasahují časté karantény žáků i pedagogů.
  • Sdružení nájemníků České republiky (SON) uspořádalo, jak už Haló noviny informovaly, druhý ročník mezinárodní konference Dny nájemního bydlení, kde se diskutovaly novinky a trendy v oblasti nájemního, družstevního a dostupného bydlení.
  • Rozhovor Haló novin s Vladimírem Chaloupkou, předsedou Ústřední rozhodčí komise KSČM Přibližte, prosím, našim čtenářům, co všechno obnáší funkce předsedy rozhodčí komise.
  • Mediální předvánoční show má jiná než ježíškovská témata. Je tu nejen koronavirus, ale i další hrozby z východu. Nejen hranice Polska a Běloruska se zachvívá, ale i prý, alespoň podle jednoho vysoce postaveného ukrajinského generála, ta ukrajinsko-ruská. Podle něj, jak jsme se dozvěděli před několika dny, se v lednu chystá útok Ruska na Ukrajinu. Jeho »teorii« převzalo dokonce velení NATO. Údajně tomu nahrává zkouška ruské rakety z Bílého do Barentsova moře, která má větší rychlost než všechny dosavadní a je možné ji odpalovat nejen z lodí plovoucích na hladině, ale i z ponorek několik desítek metrů ponořených pod ní.
  • Prodejci a provozovatelé zrušených vánočních trhů dostanou vyšší náhrady, uvedl na twitteru ministr průmyslu a obchodu v demisi Karel Havlíček (ANO). Kompenzace by se měly pohybovat od 30 do téměř 100 procent, řekl ministr v České televizi (ČT). Dohoda se zástupci profesních svazů by podle Havlíčka měla být v neděli. Vláda v demisi nařídila uzavření adventních trhů od pátečních 18:00 jako opatření proti šíření koronaviru. Rozhodnutí čelí kritice trhovců, provozovatelů trhů i některých měst.
  • Při neustálé mediální masáži hledíme s nejistotou do budoucna, vyhlídky ale hodně ztmavly. Od té slibované růžové před dvaatřiceti lety až po tu sytě tmavou dnes. Kupříkladu predikce cen energií pro rok 2022 se nese ve znamení šokového zdražování, které velmi citelně zasáhne tisíce již tak na sociální hraně balancujících domácností. Kritický bude už leden. Energetické firmy nás nešetří a jen ti slušnější dopředu avizují šílený růst cen energie mezi 30-35 % a mnohem víc se zdražovat chystají tzv. alternativní dodavatelé. Nahoru půjde samozřejmě i plyn. Jak dokonale variabilní, samozřejmě vždy směrem nahoru, je cenová manipulace s energií v tržním […]
  • "Dnes je první adventní neděle a mnozí zapalují svíčku naděje… Obavám se však, že naději nemůžeme čekat od jmenování nového premiéra naší země. Kromě oslav po volbách v duchu toho, že budou vládnout ti správní, premiér nepřišel s ničím. Ke covidové krizi, která sužuje naši zemi, mlčí. Řešení energetické krize bez nápadu. O lidech, které si do vlády vybral, ani nemluvě. Prostě kritizovat umí každý, ale pokud někdo chce být premiér, měl by umět víc. Fiala nás dva měsíce svými kroky přesvědčuje o tom, že řešení není jeho silná stránka!"

TOP-magazín

TOP magazín, TOP informace

COVID v ČR – web

covid-19, koronavirus v ČR

CO SE DĚJE? – FB

ce se děje? v CŘ